PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3486}

2046

7,3 10 532
oceny
7,3 10 1 10532
6,9 14
ocen krytyków
2046
powrót do forum filmu 2046

genialny jest ten film, top 3 Wong Kar Waia

ocenił(a) film na 9
BlackShit

Niestety dla mnie nie był genialny. Dlaczego pan Chow był w ogóle nie podobny do tego ze "Spragnionych Miłości"? Z każdą z kobiet w tym filmie uprawiał jakąś formę miłości, natomiast w poprzednim filmie nie było nawet pocałunku. Cały czas w pociągu do roku 2046 wspomina swoją dawną miłość, a mimo wszystko zadaje się z tymi wszystkimi kobietami - dlaczego? Miłość jest siłą destrukcyjną czy budującą??? Bardzo mi się podobał wątek z pociągiem w przyszłości i androidem. Niestety reszta jest niepoukładana, niespójna i dla mnie nie zrozumiała.

ocenił(a) film na 10
Triko80

nie podobny? według mnie był podobny, ale zauważ, ze wydarzenia z 2046 dzieja sie pozniej od tych ze spragnionych miłosci, dlatego naturalnym jest, ze sie troche zmienił.

"Cały czas w pociągu do roku 2046 wspomina swoją dawną miłość, a mimo wszystko zadaje się z tymi wszystkimi kobietami - dlaczego?"

zadaje sie, ale z żadną nie zostaje na dłuzej, one są tylko krótką i lekką formą pocieszenia, miłość miał jedną, stracił ją i wie, ze kolejnej juz nie bedzie.
a to czy miłosc jest siła budujaca czy niszczaca, to juz zalezy od osobowosci kazdego z nas, jednego moze zniszczyc, drugiego moze zbudować

ocenił(a) film na 9
BlackShit

Dzięki za odpowiedź. Mimo wszystko coś mi tu nie pasuje. Przecież on miał żonę - co się z nią stało? Dlaczego w tym filmie z tymi wszystkimi kobietami się "pocieszał", a z Su Li-Zhen z poprzedniej części nawet się nie pocałował? Dlaczego nie chciał być z dziewczyną, która dawała mu się za 10 $? Mógłbyś mi jeszcze to rozjaśnić?

ocenił(a) film na 10
Triko80

dlaczego sie nawet nie całowali? byc moze dlatego, ze byli idealistami? ludzmi starej daty? czy jak to nazwać, nie chcieli zgrzeszyć, oboje byli w związkach, ona miała męża, on żonę , chcieli być fair. rzadkie zjawisko, szczególnie w dzisiejszym świecie.
co do jego zony, to w spragnionych milosci było mówione, ze ona siedzi w japonii i nie wiadomo kiedy wróci, potem o niej nic juz nie wspominali, wiec prawdopodobnie do niego juz nie wróciła.
w 2046 nasz bohater Chow jest juz singlem, troche odmienionym, po nieudanym małżeństwie i ze straconą miłością, jego podejscie do życia jest teraz bardziej hedonistyczne, pociesza sie przelotnymi znajomosciami i wspomina dawną miłosc.
z tą co dawala mu sie za 10 dolków nie chciał być, bo jej zwyczajnie nie kochał i tęsknił za inną, w ich ostatniej, wspólnej scenie jest to dobrze ujete.

ocenił(a) film na 9
BlackShit

Ah... Teraz rozumiem. Miłość jednak jest siłą destrukcyjną. Swojej żony nie kochał w takim stopniu jak Su Li-Zhen, a może w ogóle jej nie kochał. Z resztą nawet jak by popatrzeć na otaczający nas świat - widać gdzieś, aby ludzie byli w siódmym niebie z powodu miłości? Przecież tyle jest związków. Odpowiedź jest prosta: Nie. To po prostu nie jest miłość, a przyzwyczajenie, czasem rozsądek lub poczucie obowiązku - mam nam myśli np. małżeństwo lub bycie w związku. Ten film opowiada o prawdziwej miłości.

ocenił(a) film na 9
BlackShit

..."nawet spotkanie właściwej osoby nie ma sensu jeżeli jest na to zbyt wcześnie lub jest już zbyt późno"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones