PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3486}

2046

7,3 10 556
ocen
7,3 10 1 10556
6,9 14
ocen krytyków
2046
powrót do forum filmu 2046

2046

ocenił(a) film na 10

jak to zauważyła moja koleżanka, 2046 to numer pokoju w hotelu w "upadłych aniołach" - czyżby kontynuacja, jakieś nawiązanie? już nie mogę się doczekać :)

kardamon

A ja zauważyłem, że 2046 to również numer pokoju hotelu w "Spragnionych Miłości" (tam, gdzie Tony Leung Chiu Wai (Chow) pisze scenariusze) - z tego co napisałaś i ja napisałem wynikałoby, że już od dawna Wong Kar Wai myślał o realizacji filmu "2046". również nie mogę się doczekać =)

ocenił(a) film na 9
kardamon

a ja zauważyłem, że w 'upadłych aniołach' nie ma żadnego hotelu i pokoju numer 2046. jest on tylko w 'spragnionych miłości'. no, ale w 'upadłych aniołach' jest nawiązanie do 'chunkging express' a mianowicie bar 'midnight express'. w każdym razie ja też z niecierpliwością czekam na luty 2005 kiedy to '2046' wjedzie do polskich kin.

kardamon

film nie jest bynajmniej kontynuacją :Dpozdr

Creep_2

ale motyw muzyczny przy zwolnionych scenach jest ten sam i wiele innych też choć kontynuacją faktycznie nie jest

ocenił(a) film na 6
stopa222

Tak się składa, że wyczytałem kiedyś, iż reżyser stwierdził, że "2046" jest tzw. "luźną kontynuacją" filmu "Spragnieni Miłości". A co do motywu muzycznego to nie zgadzam się - nie jest ten sam, nawet nie jest podobny, mimo, iż muzykę skomponował ten sam kompozytor - Shigeru Umebayashi.

użytkownik usunięty
Enkil

coś mi tu nie halo ale jak wrucą do mnie oba filmy to od razu sprawdzę thanx:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones